Pompy ciepła Lublin | Pelsun

Porozmawiaj z Ekspertem tel.

 885 021 021
Pompy ciepła - ekologiczne
ogrzewanie przyszłości

Pompy ciepła Lublin

Masz dosyć ciągłego zaglądania do kotłowni? Przerzucania
węgla, rozdrabniania drewna i ciągłego kurzu jaki to generuje?
Możesz się od tego uwolnić montując pompę ciepła.
Pompa ciepła to najbardziej komfortowe ogrzewanie jakie możesz mieć - przychodzisz do domu, a tam ciepło i to bez
konieczności wykonywania żadnej pracy z Twojej strony!
Budynek z pompą ciepła ogrzewa się sam.
Pompa ciepła koszty ogrzewania domu
Roczne koszty ogrzewania
Przepis na najtańsze możliwe ogrzewanie dla
domów jednorodzinnych?
Postawić na pompę ciepła i fotowoltaikę. Ekologia i ekonomia to słowa idealnie opisujące ten duet. Z jednej strony zyskujesz niskie
rachunki za ogrzewanie, a z drugiej strony spokój, że nie będą dotyczyły Cię żadne uchwały antysmogowe, ani
dodatkowe podatki nakładane na tradycyjne paliwa kopalne.
Wysokie dofinansowanie na pompy ciepła

Aktualnie można uzyskać rekordowe dofinansowania na montaż pompy ciepła oraz modernizację domowej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Równolegle trwa kilka programów, więc po przeanalizowaniu Twojej sytuacji pomożemy Ci pozyskać najwyższe możliwe wsparcie. Niejednokrotnie pozyskaliśmy już środki rzędu
55 600 zł na pompę ciepła i modernizacje instalacji CO+CWU.

A co jest w tym wszystkim najlepsze?

W Pelsun mamy 100% skuteczność pozytywnie rozpatrzonych wniosków o dofinansowanie, a pomoc w uzyskaniu dofinansowania realizujemy bezpłatnie! Chciałbyś dowiedzieć się więcej jakiego dofinansowania możesz spodziewać się w Twoim przypadku?

Planujesz montaż pompy ciepła?

Trafiłeś w dobre miejsce!

W Pelsun pomożemy Ci na każdym etapie, od dobrania odpowiedniego urządzenia do Twojego budynku, przez jego dostarczenie i montaż w ustalonym terminie, aż po obsługę serwisową i gwarancyjną.

Działamy na terenie całego województwa lubelskiego oraz sąsiadujących z nim województw.

A nasze wieloletnie doświadczenie w branży odnawialnych źródeł energii to Twoja gwarancja prawidłowo wykonanego i działającego systemu ogrzewania.

Zobacz opinie naszych klientów
Paweł Krawczak
Gorąco polecam firmę Pelsun. Profesjonalne podejście do tematu od projektu po wykonanie i pomoc w nauce obsługi. Montowali mi fotowoltaike a po jakimś czasie pompę ciepła. Pan Sylwester jak i cała jego ekipa zawsze służyli pomocą.
Artur Tkaczyk
Serdecznie polecam firmę PELSUN. Montowali fotowoltaikę ponad 3lata temu oraz pompę ciepła w 2023. Wszystko w jak najlepszym porządku, zgodnie z ustaleniami. W razie pytań bez problemu pomogą i doradzą. Pełen profesjonalizm.
Leszek DĘBOWCZYK
Witam polecam z całego serca firmę Pelsun od samego początku wstępnych rozmòw do finalizacji instalacji pełny profesjonalizm. Pozdrawiam pracwników Pelsun . Instalacja Truskawkowa
Jacek Krawczyk
Od początku wszystko przebiegało bez problemów. Profesjonalnie przygotowana oferta (konkurencyjna cenowo), sprawnie wykonana instalacja, oraz wszystkie formalności z nią związane.Działa opieka posprzedażna, monitoring pracy urządzeń, można również liczyć na trafne porady. To wszystko w miłej atmosferze. Firma godna polecenia.
Krzysztof Ciechomski
Instalacja wykonana przez Pelsun działa u mnie już rok i wszystko jest super. Z czystym sumieniem polecam Palsun ze względu na bardzo profesjonalne podejście do obsługi klienta i niezwykle precyzyjną jakość wykonania. Panowie potrafili rzeczowo wyjaśnić każdą kwestię techniczną , doradzili rozwiązania które wcale nie były najdroższe na rynku ale po prostu takie które idealnie spełniały moje dość specyficzne wymagania.
Krzysztof Siwkiewicz
Profesjonalny dobór, montaż i wiedza oraz fantastyczni ludzie. Polecam !!!
Wojtek M.
Pełny profesjonalizm, wysoka kultura osobista, serwis po montażu instalacji . Szczerze polecam.
Jak działa pompa ciepła?

To wbrew pozorom bardzo proste. W przyrodzie występuje takie zjawisko, że jak macie dwa materiały i jeden jest cieplejszy, a drugi zimniejszy to ten zimniejszy ogrzewa się od tego cieplejszego.

Najczęściej stosowane pompy ciepła typu powietrze-woda ciepło do ogrzania budynku pozyskują właśnie z powietrza na zewnątrz.

Działanie jest dosyć proste, jak np. temperatura powietrza zewnętrznego wynosi 5 °C, a pompa ciepła wypuści czynnik o temperaturze 0 °C to naturalnie to cieplejsze powietrze zewnętrzne będzie przekazywało swoje ciepło do zimniejszego czynnika chłodniczego. Żeby przyspieszyć ten proces wymiany ciepła to czynnik chłodniczy przebiega przez wymiennik, a wentylator dba o to, żeby przepchnąć przez ten wymiennik jak największą ilość powietrza. No i jak taki czynnik wyjściowo miał 0 °C, ogrzał się i ma teraz 4 °C to odebrał od powietrza właśnie te 4 ℃. I to jest pierwszy krok do sukcesu, bo co nam z czynnika chłodniczego który ma 4 °C, jak my chcemy w domu mieć 22°C, a żeby to osiągnąć to na grzejniki musimy puścić 45°C.
Pompa ciepła - PelsunPompa ciepla - Pelsun
I tu zaczyna się cała magia, gdzie do gry wchodzi wtedy sprężarka, i wykorzystanie kolejnego zjawiska z przyrody - im coś jest bardziej sprężone tym ma wyższą temperaturę.

Więc nasza sprężarka po prostu ściska czynnik chłodniczy, sprawia że ma on wyższe ciśnienie i jednocześnie wyższą temperaturę. I po takim ściśnięciu czynnik ma przykładowo 49°C, a to już jest temperatura którą można kaloryfery ogrzać. Tylko nie czynnik chłodniczy płynie do kaloryferów, a po drodze ma jeszcze jeden wymiennik i tam na wejściu czynnik chłodniczy, który ma 49°C spotyka się z wodą, która ma np. 41°C i oddaje jej to swoje ciepło, które przyniósł z zewnątrz. Woda z 41°C ogrzewa się do 45°C i z powrotem pędzi zanieść to ciepło do kaloryferów, a czynnik chłodniczy, który oddał przyniesione ciepło rozpręża się i wraca do swojej "niskotemperaturowej formy" w której miał temperaturę 0C i takim oto sposobem jest gotowy, żeby pozyskać kolejne dawki ciepła z zewnątrz.

Podczas pracy pompy ciepła ten proces dzieje się ciągle, cały czas z zewnątrz jest pozyskiwane ciepło i jednocześnie cały czas oddawane jest wewnątrz budynku. No dobra dobra, a co jak na zewnątrz będzie -5°C, to skąd weźmie to ciepło? Dalej z powietrza! Wypuści odpowiednio niższą temperaturę, np. -10°C i dalej będzie się ogrzewać od powietrza, bo przecież -5°C jest cieplejsze niż -10°C. A jak chcesz więcej niż 45°C na grzejniki? Nie ma problemu, ustawiasz w pompie ciepła ile i do tylu będzie grzała. Oczywiście w granicach rozsądku, najczęściej limitem urządzeń jest około 55/60°C.
I oto cała zasada działania pomp ciepła, wcale nie taka skomplikowana

Do całej pracy i funkcjonowania pompy ciepła, żeby mogła pozyskiwać darmowe ciepło dla Twojego budynku z powietrza na zewnątrz, potrzebuje prądu do zasilenia elektroniki i sprężarki.

I jest to znacznie mniej prądu niż potrzebowałaby, żeby sobie to ciepło wyprodukować, około 3,5 razy mniej. Bo właśnie takich sprawności rocznych należy spodziewać się z pompy ciepła. A na prostszy język, jeżeli pompa ciepła pobierze 1kWh energii elektrycznej to wyprodukuje 3,5 kWh energii cieplnej. I dlatego właśnie pompy ciepła stają się tak popularne! Bo w dobie rosnących cen węgla, drewna, pelletu, ekogroszku to właśnie pozyskanie darmowej energii z powietrza staje się najmądrzejszą alternatywą! A ten prąd, który jest potrzebny do zasilenia sprężarki może wyprodukować dla Ciebie Twoja fotowoltaika! I masz wtedy najtańsze możliwe ogrzewanie.
Jaką pompę ciepła wybrać?

Najczęściej będziesz stał przed wyborem pompy ciepła pozyskującej energię cieplną z gruntu albo z powietrza. Gruntowe pompy ciepła wymagają wykonywania dodatkowych odwiertów i są dużo droższym rozwiązaniem stosowanym raczej w przemyśle, tam gdzie potrzeba dostarczyć olbrzymie ilości ciepła.

Powietrzne pompy ciepła natomiast świetnie sprawdzają się do zastosowań domowych z racji tego, że technologia w ostatnich latach mocno się rozwinęła. Są w stanie efektywnie odbierać ciepło z powietrza do temperatury powietrza zewnętrznego sięgającej nawet -25C.

Chciałbyś porozmawiać z naszym doradcą o tym jaka pompa ciepła sprawdzi się u Ciebie?

Jesteśmy doświadczonym wykonawcą pomp ciepła. Działamy na terenie całego województwa lubelskiego i pomożemy wybrać Ci najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twojego budynku.
Wybór odpowiedniej pompy ciepła dla Twojego domu

Właściwy dobór pompy ciepła powinien być dopasowany do specyficznych potrzeb budynku, takich jak jego powierzchnia, zapotrzebowanie energetyczne na ciepło i na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej, izolacja cieplna.

Pompa ciepła ma wysoką efektywność energetyczną wtedy kiedy jest dobrze dobrana, dlatego w Pelsun kładziemy nacisk na to, żeby rzetelnie zbadać Twój budynek przed wyborem optymalnego rozwiązania. Zrealizuj wspólne z nami montaż pompy ciepła w Lublinie i na terenie całego województwa lubelskiego. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci optymalne rozwiązanie dla Twojego budynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pompach ciepła?
Ostatnie realizacje
zobacz wszystkie
Skontaktuj się z nami!
Możesz zadzwonić do nas bezpośrednio:
tel.  885 021 021
lub zostawić nam dane kontaktowe, a my
zadzwonimy do Ciebie w ciągu maksymalnie 24h.