Fotowoltaika Lublin | Pelsun

Porozmawiaj z Ekspertem tel.

 885 021 021
Oszczędzaj na rachunkach
za prąd z fotowoltaiką

Fotowoltaika Lublin

Co daje instalacja fotowoltaiczna
i czy inwestycja w fotowoltaikę jest opłacalna?
Główną motywacją do zamontowania własnej instalacji fotowoltaicznej jest zmniejszenie rachunków za prąd
oraz zabezpieczenie się przed ciągłymi podwyżkami.
To całkiem proste: zamiast kupować prąd z sieci,
jako właściciel fotowoltaiki produkujesz swój własny.
Ile możesz zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej?
Wybierz swoje roczne zużycie energii elektrycznej
DOM Z FOTOWOLTAIKĄ
Roczny rachunek za prąd
1 144 zł
DOM BEZ FOTOWOLTAIKI
Roczny rachunek za prąd
3 846 zł
Roczna oszczędność dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej
2 702 zł
Powyższe kalkulacje opłacalności montażu instalacji fotowoltaicznej wykonane są na podstawie odmrożonych cen energii, a jako średnią cenę sprzedaży energii elektrycznej przyjęto 0,40 zł.

Twój dotychczasowy roczny rachunek za prąd był niższy, bo obowiązywały zamrożenia. Po odblokowaniu cen wzrost rachunku za prąd wynosi rekordowe 74,5%!

Nie czekaj z decyzją do momentu aż w twoich gniazdkach elektrycznych popłynie dwa razy droższy prąd!

Stoisz przed ważnym wyborem: montować, czy nie montować instalacji fotowoltaicznej?
Na potrzeby przykładu posłużymy się rocznym zużyciem energii elektrycznej w wysokości:
4 000 kWh
Jeżeli zdecydujesz się zamontować instalację fotowoltaiczną 6,5 kW to na start wydasz około 26 000 zł, z czego dostaniesz 3 120 zł zwrotu z tytułu ulgi termomodernizacyjnej. ALE dzięki temu twój roczny rachunek za prąd będzie jednak znacznie niższy, bo zamiast płacić 5 916 zł, będziesz płacił około 1 591 zł.
Jeżeli zdecydujesz się nie montować instalacji fotowoltaicznej to na start nie ponosisz żadnego kosztu, ale twoje roczne rachunki za energię elektryczną będą znacznie wyższe. Każdego roku będziesz płacił rachunek za prąd rzędu 5 916 zł, a przez palce ucieka Ci 4 325 zł, które mógłbyś oszczędzić dzięki własnej produkcji prądu z instalacji
fotowoltaicznej.
Wyobraź sobie, że te dwie wersje Ciebie spotykają się za 5 lat
Ten, który zdecydował się na montaż paneli fotowoltaicznych na start wydał 26 000 zł, z czego uzyskał dofinansowanie 3 120 zł w formie ulgi podatkowej, więc realnie kosztowało go to 22 880 zł. Dodatkowo w rocznych rachunkach za prąd wydał
1 591 zł x 5 lat = 7 955 zł.
Sumarycznie wszystkie koszty to
22 880 zł + 7 955 zł = 30 835 zł
Z kolei ten bez fotowoltaiki na start nie wydał ani złotówki, ale rocznie płaci 5 916 zł za prąd, więc po 5 latach
wyda 29 580 zł.
Jak łatwo zauważasz w obu przypadkach: czy zamontujesz instalację fotowoltaiczną czy też nie to i tak w ciągu pięciu lat wydasz takie same pieniądze! Jest tylko jedna istotna różnica: w wariancie z fotowoltaiką przez kolejne lata nadal masz niskie rachunki, a w wariancie bez fotowoltaiki w kolejnych latach nadal słono płacisz za prąd.
A co gdyby spojrzeć jeszcze dalej w przyszłość
Po 15 latach z instalacją fotowoltaiczną suma kosztów za zakup instalacji i rachunki za prąd to
46 745 zł
Bez instalacji fotowoltaicznej suma kosztów za rachunki za prąd do zakładu energetycznego to
88 740 zł
Wnioski?
Zużywając 4000 kWh energii elektrycznej rocznie jeżeli nie zdecydujesz się na montaż paneli fotowoltaicznych, w ciągu 15 lat ucieknie Ci przez palce
41 995 zł
Zobacz opinie naszych klientów
Paweł Krawczak
Gorąco polecam firmę Pelsun. Profesjonalne podejście do tematu od projektu po wykonanie i pomoc w nauce obsługi. Montowali mi fotowoltaike a po jakimś czasie pompę ciepła. Pan Sylwester jak i cała jego ekipa zawsze służyli pomocą.
Artur Tkaczyk
Serdecznie polecam firmę PELSUN. Montowali fotowoltaikę ponad 3lata temu oraz pompę ciepła w 2023. Wszystko w jak najlepszym porządku, zgodnie z ustaleniami. W razie pytań bez problemu pomogą i doradzą. Pełen profesjonalizm.
Leszek DĘBOWCZYK
Witam polecam z całego serca firmę Pelsun od samego początku wstępnych rozmòw do finalizacji instalacji pełny profesjonalizm. Pozdrawiam pracwników Pelsun . Instalacja Truskawkowa
Jacek Krawczyk
Od początku wszystko przebiegało bez problemów. Profesjonalnie przygotowana oferta (konkurencyjna cenowo), sprawnie wykonana instalacja, oraz wszystkie formalności z nią związane.Działa opieka posprzedażna, monitoring pracy urządzeń, można również liczyć na trafne porady. To wszystko w miłej atmosferze. Firma godna polecenia.
Krzysztof Ciechomski
Instalacja wykonana przez Pelsun działa u mnie już rok i wszystko jest super. Z czystym sumieniem polecam Palsun ze względu na bardzo profesjonalne podejście do obsługi klienta i niezwykle precyzyjną jakość wykonania. Panowie potrafili rzeczowo wyjaśnić każdą kwestię techniczną , doradzili rozwiązania które wcale nie były najdroższe na rynku ale po prostu takie które idealnie spełniały moje dość specyficzne wymagania.
Krzysztof Siwkiewicz
Profesjonalny dobór, montaż i wiedza oraz fantastyczni ludzie. Polecam !!!
Wojtek M.
Pełny profesjonalizm, wysoka kultura osobista, serwis po montażu instalacji . Szczerze polecam.
Czy warto montować fotowoltaikę w 2024 roku?
Net-billing - jak rozliczane są systemy fotowoltaiczne?

Z racji tego, że w Polsce mamy więcej promieni słonecznych latem, a znacznie mniej zimą to latem produkujemy tej energii za dużo, a zimą za mało.

Stąd powstała ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii i każdy z nas dostał prawo do tego, że gdy zamontuje instalację fotowoltaiczną to letnie nadwyżki produkcji będzie mógł sprzedać do sieci publicznej i wykorzystać otrzymane środki na zakup prądu wtedy kiedy fotowoltaika produkuje go znacznie mniej - szczególnie zimą, nocą lub w dni pochmurne.

Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne dają realne oszczędności przez cały rok, również wtedy kiedy nie ma słońca.

Dobrze dobrana fotowoltaika zredukuje Twoje rachunki
za prąd o około 70-75%.
Planujesz fotowoltaikę?
Postaw na darmowy prąd z PELSUN!
Dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne
Aktualnie można uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne, dzięki czemu inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się jeszcze szybciej.

Aktualnie obowiązujące dofinansowania znajdziesz klikając poniższy przycisk.
Aktualne dofinansowania
FAQ
Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii - czy warto?

Jeżeli instalacja fotowoltaiczna jest wyposażona dodatkowo w magazyn energii to zwiększamy stopień autokonsumpcji, czyli więcej wyprodukowanego prądu zużywamy na bieżąco w domu zamiast sprzedawać i odkupować.

W okresie od kwietnia do września jesteśmy prawie niezależni od naszego sprzedawcy, bo zarówno w dzień jak i w nocy korzystamy z wyprodukowanego przez nas prądu.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do montażu fotowoltaiki?

Zdecydowanie planując montaż paneli fotowoltaicznych polecamy wybierać firmy działające lokalnie, do których nie masz dalej niż 1/2h drogi autem.

Dzięki temu w razie problemów może ona szybko pojawić się i sprawdzić twoją instalację fotowoltaiczną. Wybierając firmy "globalne" z siedzibą na drugim końcu Polski praktyka pokazuje, że często są problemy.

Oprócz tego sprawdzajcie też opinie o firmie dostępne w Internecie oraz warto przejrzeć zdjęcia wykonanych realizacji czy są wykonywane estetycznie.

Fotowoltaika Lublin - na jakim obszarze działamy?

W Pelsun realizujemy montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie całego województwa lubelskiego oraz sąsiednich województw.

Panele fotowoltaiczne realizujemy głównie dla klientów indywidualnych pomagając im wykorzystać siłę promieniowania słonecznego do wygenerowania oszczędności. Systemy fotowoltaiczne budujemy zapewniając kompleksową obsługę i wieloletnie doświadczenie dopasowując każdą instalację produkującą zieloną energię elektryczną do indywidualnych potrzeb. Każdorazowo pomagamy dobrać wielkość instalacji tak żeby generować darmowy prąd i osiągnąć niezależność energetyczną.

Gdzie zamontować panele fotowoltaiczne?

Najlepszym miejscem na panele fotowoltaiczne jest dach. Po prostu zakładasz ogniwa fotowoltaiczne i zapominasz o nich a one pracują dla Ciebie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu instalacja fotowoltaiczna nie zajmuje miejsca na działce. Niestety nie każdy dach sprawdzi się dobrze dla instalacji fotowoltaicznych. Kiedy będzie z tym problem? Przy dużym zacienieniu lub skomplikowanej bryle tak jak np. w tym przypadku gdzie fotowoltaika na dachu się nie sprawdzi. Na szczęście na terenie całego województwa lubelskiego w większości nie występują tak trudne dla instalacji fotowoltaicznych obszary. Problemem może być też kondycja dachu - przegniłe krokwie nie są bezpieczną podstawą dla instalacji. Pamiętaj, że nawet jeśli dach ma już swoje lata, ale jest w dobrej kondycji, nic nie stoi na przeszkodzie by założyć na nim panele fotowoltaiczne i niejednokrotnie wykonywaliśmy montaż instalacji fotowoltaicznych na kilkudziesięcioletnich dachach. Także eternit na dachu całkowicie wykluczy możliwość montażu. Jednak warto pozbyć się tego niebezpiecznego pokrycia (choćby tylko na części dachu, na której chcemy montować panele) i wymienić je np. na blachę trapezową - taki dach będzie idealny by stać się Twoją elektrownią fotowoltaiczną!

Jeśli dach nie wchodzi w grę lub jeśli potrzebujesz instalacji dużo większej niż możliwa do umieszczenia na Twoim dachu, wtedy doskonałym rozwiązaniem są konstrukcje gruntowe. Można je umiejscowić tak, by panele były jak najbardziej nasłonecznione i odsunąć na odpowiednią odległość od budynków czy drzew (oczywiście na tyle na ile pozwolą nam granice Twojej działki i jej uzbrojenie ).

Czy gdy jest mało promieni słonecznych to nie mam oszczędności z paneli fotowoltaicznych?

Oczywiście że masz - przecież robiłeś zapasy gdy było słonecznie!

Spójrzmy na wykres, na którym mamy podział energii wyprodukowanej na tą zużytą bezpośrednio oraz wysłaną do sieci:

Wykorzystanie energii fotowoltaicznej

Widać, że latem wysyłasz do sieci nawet 80% energii, którą produkujesz. Energię tą sprzedajesz, a zarobione w ten sposób pieniądze odkładają się w Twoim “wirtualnym portfelu”. Jesienią i wiosną do sieci wyślesz zapewne ok. połowy wyprodukowanej energii, a zimą nie sprzedasz swojego prądu prawie wcale.

Spójrzmy teraz na wykres gdzie szarym kolorem oznaczono zapotrzebowanie na prąd:

Pokrycie zużycia

Jest dokładnie “odwrócony” w stosunku do poprzedniego - najmniejsze zużycia przypadają na czas, gdy mamy największą produkcję. Zimą natomiast zapotrzebowanie jest zwykle największe. I zima to właśnie czas, gdzie sięgasz do swoich zapasów - kiedy prądu z fotowoltaiki Ci nie wystarcza, dokupujesz go za uzbierane środki.

Jak dobrać moc paneli fotowoltaicznych?

To ile paneli fotowoltaicznych zamontować zależne jest od kilku czynników:

  • ustawienia paneli fotowoltaicznych względem stron świata oraz ich kąt nachylenia
  • zapotrzebowania na energię budynku
  • ceny zakupowej i sprzedażowej energii elektrycznej

Do prawidłowego dobrania wielkości instalacji fotowoltaiki sugerowane jest wykonanie audytu, w Pelsun audyt wykonywany jest bezpłatnie. Czasami w skomplikowanych przypadkach potrzebny będzie również projekt instalacji, który pozwoli określić spodziewaną produkcję.

Chcesz skorzystać z naszej pomocy przy doborze instalacji?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Czy fotowoltaika się nie zepsuje? Jak długie są gwarancje na fotowoltaikę?

Fotowoltaika swoją bezawaryjność zawdzięcza głównie temu, że nie ma tu żadnych elementów mechanicznych, które oparte są na łożyskach czy innych elementach które się zużywają. Całość budowy instalacji jest na tyle prosta, że nie ma tu co się psuć, a najbardziej newralgicznym miejscem jest falownik, w którym jest elektronika, ale ten ma długie gwarancje.

Moduły fotowoltaiczne

Moduły fotowoltaiczne posiadają 15 lat gwarancji produktowej i 30 lat na liniowy spadek wydajności. W tej drugiej kwestii ciężko będzie udowodnić producentowi że nie dotrzymał słowa, więc warto przyjmować, że prawdziwej gwarancji mają 15 lat.

Falowniki

Zazwyczaj mamy od 10 do 12 lat gwarancji na falowniki, czyli wystarczająco długo żeby fotowoltaika zwróciła nam się przynajmniej dwukrotnie, a jeśli ulegną uszkodzeniu to na gwarancji producenta zostaną wymienione na nowe.

Czy instalacje fotowoltaiczne wymagają serwisowania?

Właściwie do utrzymania gwarancji nie ma wymogu wykonywania regularnych przeglądów serwisowych instalacji, warto pamiętać, że systemy fotowoltaiczne to też instalacja elektryczna - więc tak samo jak instalacja elektryczna w domu – powinny być wykonane pomiary elektryczne raz na 5 lat.

Dlaczego warto wybrać Pelsun?

Kompleksowa obsługa w zakresie instalacji pomp ciepła, klimatyzacji, systemów fotowoltaicznych oraz magazynów energii. Wszystkie odnawialne źródła energii w jednym miejscu.

Lokalna firma
Zawsze na miejscu w razie awarii
Bezpłatny audyt
Rzetelnie doradzimy i z przyjemnością odpowiemy na twoje pytania
Pomoc w wyborze komponentów
wysokiej jakości komponenty od najlepszych światowych producentów z branży oze
Szkolenia
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i dziesiątkom szkoleń proces inwestycyjny z nami to przyjemność
Wsparcie serwisowe
w przypadku usterki zawsze możesz na nas liczyć. Mamy swój serwis na terenie województwa lubelskiego i sąsiednich
Własny transport
Brak ryzyka uszkodzeń sprzętu przez kurierów
Umowa
przejrzysta i prosta umowa bez haczyków i ukrytych kosztów
Monitoring
Stały monitoring online instalacji fotowoltaicznych
Dofinansowania
Wypełniamy wszystkie formalności związane z uzyskaniem dofinansowania dla osób fizycznych
Gwarancja na montaż fotowoltaiki
Bierzemy pełną odpowiedzialność za to co robimy, dostajesz gwarancję na Twoją instalację fotowoltaiczną
Jak przebiega realizacja?

Jak przebiega realizacja instalacji fotowoltaicznej? To proste 5 kroków!

01
Audyt
zbadamy potrzeby budynku i pomożemy dobrać moc instalacji, żeby zapewnić maksymalne obniżenie rachunków
02
Oferta
Znając potrzebną wielkość instalacji paneli fotowoltaicznych przygotujemy bezpłatną wycenę dla twojego budynku. Najczęściej w ciągu jednego dnia od audytu.
03
Profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych
Dostarczymy komponenty, zamontujemy instalację oraz skonfigurujemy ją dopracy z Twoją instalacją elektryczną.
04
Dokumentacja
zajmiemy się wszystkimi formalnościami związanymi z przyłączeniem instalacji do sieci oraz pomożemy w uzyskaniu dofinansowania
05
Eksploatacja
Twoja inwestycja jest gotowa, przyłączona do sieci publicznej i zaczynasz generować spore oszczędności
Fotowoltaika Lublin
Chcesz zamówić audyt dla Twojego budynku?
Zadzwoń do nas 885 021 021 lub wypełnij formularz
Ostatnie realizacje
zobacz wszystkie
Skontaktuj się z nami!
Możesz zadzwonić do nas bezpośrednio:
tel.  885 021 021
lub zostawić nam dane kontaktowe, a my
zadzwonimy do Ciebie w ciągu maksymalnie 24h.